Lira, Rootsi (2018) — Trad.Attack!

Lira, Rootsi (2018)

Eesti folktrio Trad.Attack! on nelja tegutsemisaasta jooksul oma kodumaal lugematuid auhindu võitnud. Trio sõnul on nende eesmärgiks esineda kõigis maailma riikides. Kolmekümne riigi ringis on juba kirjas ja sel nädalavahetusel olid nad Stockholmis kultuurifestivali Estfest sisse juhatamas.

Trad.Attack!-i muusikas on mingi haruldane, kuidas nüüd öeldagi, attack. Nooruslik värskus ja hoog, mis meenutab Garmarnat või Hedningarnat nende kõige energilisematel hetkedel. Samas oli nende Skyddsrummetis toimunud kontserdi esimeses pooles midagi väljapeetut, diplomaatilise vastuvõtu stiilis poleeritut. Kuid efektne valgustus muutis otse Münchenbryggerieti ja Fylkingeni all asuva endise varjendi suurepäraseks ja meeleolukaks peopaigaks. Kuigi kali oli kangeim jook, mida baaris serveeriti.

Pärast kontserdi väljapeetud esimest poolt ja vaheaega said nii bänd kui ka publik alles õige hoo sisse. Sandra Vabarna laulab ja mängib eesti torupilli, mille kott on traditsiooniliselt hallhülge maost tehtud. Osav kitarrist Jalmar Vabarna mängib ajuti päris perkussiivses stiilis ning Tõnu Tubli on fantastiline trummar, kes sai õhtu jooksul korduvalt end näidata.

Materjal varieerub traditsioonilistest lauludest, mida publik paistab une pealt teadvat, kuni veidi folkpopilike nüanssideni, mis maitsevad ehk The Cranberriese moodi. Abiks võtavad nad sageli eesti rahvamuusika arhiivisalvestisi, mida seejärel oma pillidega edasi arendatakse.

Loe rohkem