Eesti keel English
6 harjumust, mida stuudiost igapäevaellu kaasa võtta

Oleme kuu aega olnud stuudios, et luua uut muusikat ja salvestada mõtteid uue albumi jaoks. See on olnud üks mõnus loomeinkubaator ja nii mõnigi äge mõte on juba loo vormi saanud! Selleks aga, et stuudios olemine ja loominguga tegelemine sujuks, oleme täheldanud teatud positiivseid harjumusi ja inspireerivaid mõtteviise, mis meile sel teel toeks olid. Jagame teiega kuut mõtet, mida igaüks saab ka enda elus rakendada, et elada veel mõnusamalt ja teadlikumalt.

JOO VETT!

Kehad ja aju vajavad vett, et oleks energiat tegutseda! Klaas vett hommikul on väga hea harjumus, mis paljudel inimestel on juba päeva osa. Aga oluline on vett juua ka terve päeva vältel. Öeldakse, et kui sa tunned janu, siis on see juba märk, et su keha on n-ö veevõlas. Ära lasegi janul tekkida ja niisuta oma keha seestpoolt iga natukese aja tagant.

TEE PAUSE JA SIRUTA!

Ükskõik kui äge projekt, lugu või e-mail sul hetkel pooleli on, siis pausi tegemine ja hetkeks ekraanist, pillist, töölaua tagant eemaldumine aitab sul veel paremini keskenduda ja oma loovust rakendada. Väga hea oleks pausi ka väike sirutus lisada. 

ÄRA JÄÄ LIIGA KAUAKS MAADLEMA/TEGELEMA IDEEGA, MIS EI LIIGU EDASI…

On täitsa normaalne liikuda edasi, proovida midagi uut ja mitte suruda seal, kus sellest enam kasu pole. Muidu juhtub midagi sellist nagu pikemat aega Instagramis passimine... Aju ei suuda ühel hetkel enam uut infot vastu võtta ja vaikselt tekib juba n-ö pohmell. Täpselt sama puudutab kõiki tegevusi, kaasa arvatud loo kirjutamist või muud. MÄRKA, LIIGU EDASI. „Action ends suffering“ (Anthony Trucks).

VÕTA RAHULIKULT! 

Kui kiirustad ja tahad kohe sajaprotsendilist sooritust, on väga suur tõenäosus, et komistad. Pigem proovi rahulikult, nii 8090%, siis saad alati juurde anda. 

TERVIK ON KÕIGE OLULISEM!    

Tõnu: Trumme salvestades püüan mitte liiga palju detailidele tähelepanu pöörata. Et lool oleks energiat, minekut, piisavalt elemente, õiged soundid, mis on õigel kohal, ja vajadusel ka piisavalt õhku... Neid detaile on muusikas tuhandeid, aga kuulaja kuuleb nende asemel lõppude lõpuks ikkagi tervikut.”

KIIDA ENNAST, KUI TEGID MIDAGI HÄSTI!

Meil on bändiga selline tava, et kui sünnib mõni kandev idee, võtame kohe vabalt ja naudime seda õndsust, et oleme midagi loonud. Seda kanname edasi ka ellu  kiidame ennast, kui midagi hästi teeme. Miks? Sest igapäevane kiitus on inimesele motivatsiooni säilitamiseks oluline, ükskõik, mida ta ka ei tee!

0