Eesti keel English
Armastan sind, maailm!

JALMAR: Tänases maailmakorras kasvab igatsus reisimise vastu ilmselt kõigil iga päevaga... minul samuti. Mitte küll päris niipalju, et riskiks ja lendaks lihtsalt kuhugi kaugele aga no natuke ikka. Seda kõike aitab aga leevendada kodumaa avastamine ja meenutamine - reiside virtuaalne taaskogemine. Ja siinkohal olen tänulik, et meil on olnud võimalus pildistada ja filmida kõiki reise ja läbielamisi! Kui otsustasime bändiga, et hakkame oma blogis kõiki virtuaalselt reisile viima, võtsin ette ja alustasin taas meie VLOG'ide vaatamist ja juba ühe minuti pärast nentisin TAAS, et APPI kui hea mõte see oli, et kõik reisid videokeeles üles tähendada ja kui äge see maailm ikka on! Mõelda vaid, et meil kõigil, ka teil, on reaalne võimalus seda kõike, mida meie maailm pakub, kogeda. Ühel hetkel oled lennujaamas, järgmisel aga juba igivanal hiina müüril... ühel hetkel ostad värskeid puuvilju Maroko puuviljaturult, teisel sööd Jaapanis kaheksajalga... ühel hetkel avastad Giza püramiide, teisel istud mõnes suurlinnas ummikus... Armastan sind, maailm!


 Kui ma ei elaks Eestis, elaks ma...Jaapanis! 

Minu esimene auto, Nissan, tuleb Jaapanist, minu pragune auto, Subaru, tuleb ka Jaapanist. Minu päritolu SETO kõlab nagu oleks tegu mõne Jaapani samuraiga...viimase aja lemmiktoit - Ramen, jälle Jaapanist. Kõik need märgid viitasid, kui väga pidime mina ja Jaapan kohtuma ning õnneks see ka juhtus. Trad.Attack!i esimene tuur Jaapanis toimus 2 aastat tagasi aga see kõik oleks olnud nagu eile. Jaapan on intelligentsi kõrgtase ning, kui mina peaks soovitama ühe maa, kuhu inimene peaks oma elu jooksul jõudma, siis oleks see Jaapan. Minu jaoks peitub Jaapani võlu eelkõige selles, et Jaapan oma rikkuses, olgu selleks siis toit, viisakus, lugupidavus, kultuur vm, kutsub kõiki seal viibivaid inimesi ilma sõnagi lausumata käituma samaväärselt ning sõna otseses mõttes paneb inimesi aru saama, mida tähendab olla HEA inimene. Kui ma ei elaks Eestis, elaks ma Jaapanis! (Vaata meie seiklusi Jaapanis SIIT)

 

Pildid / - sandraUSA

SANDRA: Ma poleks uskunud, et ma seda nii pea ütlen, aga MA IGATSEN REISIMIST! 2017. aastal, kui olime Eestist ära ligi 4 kuud, siis tekkis tohutu koduigatsus. Nüüd pikalt Eestis olles, olen aru saanud, kui vedanud meil on, et saime seda kõike kogeda! Ma ei tea, kas ja kuidas see tuuritamise ja kontsertide andmise maailm edasi liigub, aga õnneks on meil palju ägedaid emotsioone kogutud 37 erinevast riigist! Väga raske on ühte lemmikut välja tuua, seega otsustasin valida 3 lemmikfestivali, kuhu võib olla ka teie saate kunagi minna!

 WOODFORD FOLK FESTIVAL AUSTRAALIAS

Austraalias tuuritasime 2018. aasta lõpus ja 2019. aasta alguses kuu aega. Olin veidi skeptiline selle riigi suhtes, sest kõik ju reisivad ja räägivad imelisi lugusid ning ma arvasin, et see on lihtsalt üles promotud. Õnneks osutus see kogemus väga ägedaks. Inimesed olid soojad ja avatud, aga samas mitte pealetükkivad. Tulid kohe esimest loost alates tantsima ning oli tunda, kuidas nad naudivad elu. Eriline pärl selle tuuri jooksul oli WOODFORD FOLK MUSIC FESTIVAL, kuhu 6 päeva jooksul koguneb üle 130 000 muusikafänni. See on täiesti oma ette maailm, mida hakatakse erinevate kujunduste ja installatsioonidega üles ehitama juba kuu aega enne festivali toimumist ning seal leidub kõike - kontserdid, õpitoad, jooga tunnid, jämmid, tsirkus, tantsimised, näitused, laste programm, poed, toidutänavad jne. Kindlasti sündmus, mida korra elus külastada! Meie Austraalia reisi videod saad vaadata SIIT

WOMAD UK

WOMAD festivalide eesmärk on tutvustada erinevaid kultuure ja tuua inimesteni maailmamuusika. See festival sai alguse juba 80ndatel Inglismaal legendaarse muusiku Peter Gabriel eestvedamisel. Praeguseks on WOMAD liikunud erinevatesse riikidesse ning ka meie oleme lisaks WOMAD UK-le esinenud WOMAD CHILE festivalil Tšiilis. Sellel festivalil on tõesti väga palju kvaliteetseid, professionaalseid ja eksootilisi artiste, kes 4 päeva jooksul annavad mitmetel lavadel väga ägedaid kontserte. Meil oli seal väga menukas kontsert 2017. aastal ning seda kanti üle ka BBC raadios. Kes tahab näha meie reisi emotsioone, siis alates 3:45 saate kaasa elada meie UK reisile SIIN!

JOSHUA TREE MUSIC FESTIVAL USA

Ma poleks kunagi arvanud, et satun esinema kõrbesse, aga nii juhtus 2017. aasta sügisel! Lavale astudes pühkisime kõrbeliiva pillidelt ja nautisime seda täielikku hipi-vaibi, mis seal festivalil oli. Festival toimub Joshua Tree kõrbes, kuhu on ehitatud eraldi festivali ala. See on väga peresõbralik festival ning lisaks muusikale saab seal iga tund joogat teha! Kui te satute kunagi selle festivali ajal USA-s oleme, siis kindlasti minge kogege seda unikaalset elamust! Täpsemalt näete seda festivali meie REISIVIDEOST! Algus 6ndal minutil!

 

Pilt: Silver Tõnisson

TÕNU: Minu lemmik reisisihtkoht on üsnagi lihtne ja tavaline, kui võtta arvesse, et olen näinud näiteks koletut Trump’i torni või majesteetlikku Fuij mäge. Käinud uitamas Malaisia vihmametsades, kus puude suurused ja metsa üldine tihedus nii vegetatsiooni kui ka temperatuuri poolest on kergelt öeldes muljetavaldavad. Mu lemmikpaigas aga puudub selline äärmus, samas pole ta ka sama puutühi kui näiteks Island ning puuduvad seal ka lärmakad miljonilinnad nagu Sao Paolo või Peking. Külm on, palav ka, kuid päris kõrbeks ei lähe ja oht külmumiseks on alati olnud minu jaoks vaid ebapiisava riietuse küsimus. Seal on maailma kõige paremad toidud ja muidugi ka väga muhedad ning piisavalt eneseiroonilised inimesed. Parimad festivalid kus eales olen käinud, kuid ühtki päris trummipoodi seal näiteks pole. :) See-eest iga kord kui sinna maabun-maandun-mauhti, tunnen end nagu kodus, sest nagu juba aru saite pole minu arvates paremat reisisihtkohta, kui KODU...

0