Eesti keel English
Fännide intervjuu Trad.Attack!'iga

Novembrikuus esitasid fännid meile põnevaid küsimusi! Valisime välja 10 küsimust, mille vastustest saate teada, mis on meie ägedaim koostöö olnud, mida me hetkel teeme, kui ei tuurita, ja mis on meie lemmikpuder! :) 

Kas varsti on tulemas rokk-folk lugu?

JALMAR: Albumile Make Your Move sai lugu nimega Rikas sittus. Minu arust on see päris rock ja ühtlasi ka folk. Soovitan kuulata! ;)
SANDRA: Praegu oleme loometegevuses pigem rahulikud, küll aga plaanime juba suveks uut muusikat! Kas see saab olema rock või folk või rock-folk, seda näitab aeg! ;)

Millal tuleb järgmine musavideo?

TÕNU: Meil on siin päris mitu live-salvestust, millele plaanime ka isegi videopilti, eks näis.
JALMAR: Üldiselt on musavideotega nagu lugudega hea idee peab olema. Võiksime ju igale uue albumi loole musavideo filmida, aga seniks, kuni heurekat pole tekkinud, pole ka mõistlik niisama raha kulutada. Üldiselt on muusikavideod mõeldud lugude toetuseks ning plaadi väljatuleku võimendamiseks. Pass-pass, Tehke ruumi ja Armasta mind said singlitena musavideod, muude lugudega vaatame pigem live-videote poole, et anda edasi ka meie live-energiat! Osadel juba on, ja mõned on veel tulemas ka!

Mis on teie kõige ägedam koostööprojekt? Millisest koostööprojektist unistate?

SANDRA: Kui mõelda muusikalisele koostööprojektile, siis minu jaoks on viimase aja kõige ägedam koostöö olnud ikka lugu Armasta mind Vaiko Eplikuga. Tahaks teha midagi koos mõne välismaa artistiga.
JALMAR: Vaikoga oli tõesti päris karastav midagi koos teha. Unistada ju võib, nii et Jacob Collier, Max Martin, Pharrell Williams, Weeknd, kadunud Avicii, Coldplay jne. :)))))
TÕNU: No kui siin Jalmar juba pakkus, siis sinna võiks veel lisada, et näiteks Arvo Pärdiga pole veel koostööd teinud, aga Anne Veskiga sai siin koos lava ja lugusid jagatud. See oli küll väga uhke hetk, kui hiljutiste peale mõelda.

Milline osa uue laulu loomisest on teile põnevaim?

JALMAR: See, kui idee lihtsalt vupsab välja, eikuskilt. Üks hetk pusid ja pusid, teine hetk tuleb kõik nii lihtsalt ja no see viskab motivatsiooni alati taevasse. Ja teine moment on see, kui kuuled esimest stuudio kokkumängu ehk mix'i, mille pühendunud produtsent on teinud.
SANDRA: Kui pusin mingit oma meloodiaosa ja tuleb äratundmine, et olen õigel teel, ja saan hakata seda ideed lihvima.
TÕNU: Kõige põnevam on vast tõesti hetk, kui saad aru, et midagi sellist on sündinud, mis läheb kuidagi käima. Ja pärast kummitab veel päevi, vahel isegi kuid..

Kas Sandra võiks mõelda ka virtuaalse parmupillikooli peale? (nagu Jalmaril on kitarrikool)

TÕNU: Absoluutselt: Elust ja olust ning parmupillist, Sandraga!
SANDRA: Ma ei ole nii hea parmupillimängija, et suudaks seda hästi õpetada.

Milline on teie lemmikpuder?

TÕNU: Moos pudruga, puder pole oluline. :)
JALMAR: Kunagi ma vihkasin kaerahelbeputru, nüüd armastan! Aga koos vaarikate ja pähklitega ning eeskätt kaerapiimaga tehtud puder!
SANDRA: Hirsi!

Mis on teie lemmiksaar Eestis?

TÕNU: Nice-saare :D
JALMAR: Kihnu
SANDRA: Ühte kindlat lemmikut ei olegi, aga sellel suvel oli plaanis minna Hiiumaale, mis jäi paraku tegemata. Ehk siis järgmiseks saareks on HIIUMAA!

Kui te hetkel ei tuurita ja kontserte väga palju ei anna, siis mida te igapäevaselt teete?

TÕNU: Ma püüan iga päev vähemalt 23 tundi pilli harjutada, luua, salvestada. Käin jooksmas ja teen värskes õhus trenni, küll mitte päris iga päev, aga see on üsna tavaline osa minu rutiinist. Mulle meeldib tohutult süüa teha ning kuna ma liha ei söö, on eksperimenteerimist palju. Ja üle kõige meeldib mullegi lihtsalt perega logeleda, käia saunas ja joosta kas sügislehtedes või veelompides.
JALMAR: Valmistan ette parimat võimalikku tulevikku! Namaste!
SANDRA: Mina tegelen ikka igapäevaselt bändiasjadega e-kirjad, uudiskirjad, sotsiaalmeedia jne. Tööd on palju ka siis, kui ei ole otseselt laval. Lisaks loen raamatuid, teen palju süüa, tegelen oma uue projektiga, kasvatan poega ja valmistun uue lapse tulekuks. :)

Mis on teie parim nipp, et praegusel pimedal ajal positiivsust hoida?

TÕNU: Tsiteerides meister Uguet: Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift and that's why they call it THE PRESENT...
JALMAR: Toetuda kõikidele väikestele õnnestumistele, iga päev. Positiivsust ja motivatsiooni hävitavad kõige rohkem väiksed tagasilöögid ja neile keskendudes võime sellesse tumedusse ära kaduda. Mõistlik on suunata oma mõtted ka kõige väiksematele võitudele päevas ükskõik, on see siis hästi tehtud töö, õigeaegselt proovi ilmumine, sõbra tunnustus, pisike heategu kaaskodanikule vms.
SANDRA: Ühendan meeldiva kasulikuga. Iga päev teen küll tööd, aga leian ka aega iseenda jaoks teen joogat, tegelen mingite oma projektidega, jalutan õues vms. Ja põletan palju küünlaid!

Mis raamatut te viimati lugesite, mida soovitaksite ka teistele?

TÕNU: Douglas Adams Hitchhiker’s Guide to the Galaxy (Pöidlaküüdi reisijuht Galaktikas)
JALMAR: Philippa Perry Raamat, mida su vanemad võinuks lugeda ning mille lugemise eest su lapsed sind tänavad. Aga ma soovitaks kõigile raamatut, mis muutis minu elu (ja ka Sandra): Brendon Burchard High Performance Habits
SANDRA: August Gailit Karge Meri

0