Eesti keel English
Kelle käes on tegelikult võim?

Meie oma raadiohääl ja ajakirjanik Tõnu süvenes juunikuu sünnipäevalapse, meie helirežissöör Kauri tegemistesse, mille kohta saad nüüd lugeda.

Muusikaäri on halastamatu ning sotsiaalmeedia maht on seejuures märkimisväärne pea iga artisti elus. Muusikud rabavad tööd teha sõna otseses mõttes 24/7 ja 365 päeva aastas. Me teeme proove, koosolekuid, erinevaid sessioone, intervjuusid, üleskutseid ja teab mis kõike veel. Ikka selleks, et nautida seda ühte üürikest tundi, mil saame lavalaudadel tõestada, et oleme siiski inimesed ja meidki käivitavad emotsioonid.

Aga sealsamas, kogu publikumi ja ka artisti silme all, tegutseb hall kardinal, keda me üldiselt ei märkagi. Ta on meie keskel, seisab telgis või tatsab vahel Ipad käes mööda kontserdiplatsi, ja hoiab salamisi enda sõrmede all ürituse tõelist võimu. Tegelikult isegi mitmuses võimusid, mis asuvad kõlarikastide taga, kuhu jooksevad sisse eelvõimud. Keskmiselt on ühel bändil umbes 8 kanalit trummidele, kitarrid on vähemalt stereos, ehk võtavad helipuldis 2 kanalit. Bass aga võtab üldjuhul ühe, sest on monofooniline. Siis veel sündid, vokaalid ja klikid, ning me saame umbes 1520 eraldi kanalit, mis jooksevad helipulti, millega meie helivõlur oma imet korda saadab. Omakorda jõuab kogu möll peale üldiste kõlarite ka iga muusiku isiklikku monitori. See kõik nõuab omakorda päris palju tehnilist taipu ning tohutut keskendumisvõimet ja kannatlikkust. Ta on nagu jalgpallis väravavaht, kes justkui väga palju jooksma ei pea, aga pärast mängu on ta täpselt sama väsinud kui kõik teised, sest sisuliselt vastutab ka kõigi teiste eest.

Lühidalt hoolitseb meie hall kardinal, et heli jõuaks kõigi nende sadade ja tuhandete inimesteni, kes kontserdile koondunud, kaasa arvatud artistideni laval. Maakeeli helimees, aga muusikaäris teame teda kui helirežissööri. Tema käes on tegelikult võim ja volüüminupp ning Trad.Attack!’is on selleks Kaur Kenk! PS. Kauril on sel kuul sünnipäev, sestap talle palavad kallistused ning musid sünnipäevaks!

0