Eesti keel English
UUS ALBUM "MYMIATURES - Songs That Never Grew Up"

Meie viimane muusikaline käik, album „Make Your Move” (2020) avaldus 9 kuud tagasi tagasi ning sellega öeldu elab nüüdseks suurepärast elu. „MYM’i” on  voogedastuskanalites kuulatud juba üle miljoni korra!

Ometi jäi selle albumi loomisel sahtlisse mitu korda rohkem materjali, kui ühele kauamängivale mahub. Need on ideed, mõttevälgatused ja muusikalised seisundid, mis kannavad endas meie jaoks kõige olulisemat essentsi muusikas – emotsiooni. Olgu inspiratsiooniks krabisev Seto meeste laul, lõpmatusse kajavad kitarrikeeled või kellamäng, kärisev torupill, parmupill või akustilis-elektroonilised trummid. 

Meie tavapärane proovilaager kestab umbes 2–3 päeva, mille jooksul loome, mängime, hängime ning arutame õhtutundidel bändi ja maailma asju. Kõigil on oma rutiin. Kes harjutab hommikul torupilli, kes õhtul kitarri või lõunaune ajal trummi. Kui hommikukohv joodud, on alati hea teisel päeval kohe keeled käima lüüa ning alatasa juhtub, et idee saab tohutult hea. Ent selleks hetkeks, kui salvestus käima läheb, on hetk juba möödas ja muusad kadunud. Inspiratsiooniga on aga nii, et see tuleb ja läheb nagu kõik muud asjad siin elus. Ja ei lähe mööda päevagi, kui õhtuks on Jalmaril valmis 4-minutiline kitarrikatarsis, mida võikski kuulama jääda. Mõnikord aga ei möödu minutitki ja Sandral on olemas terve hiti jagu refrääni ja salmi. Tõnu nokitseb vaikselt hilisõhtul oma elektrooniliste trummide kallal, kõrvaklapid peas. Hommikuks on tal valmis lugu, mis on valminud ainult trummidel, aga trumme kõlab vähem ja meloodiat rohkem.

See, kuidas muusika jõuab kuulajani, on meile kõigile mõistetav. Kuidas aga muusika jõuab selle loojani, on üldiselt siiski üks suur mõistatus. Õnneks on meil tänapäeval võimalus hetkegi kaotamata talletada igasuguseid ideid ja nagu päeviku pidamisega ikka, on mõnda aega hiljem seal tehtut-öeldut avastada tohutult põnev.

Need on kõik hetked Trad.Attack!-i elus enne „MYM’i” ning oleme need salvestanud ja maha mänginud töötlemata kujul, et tuua teieni killukesed jäädvustatud emotsioonidest, mis ei kasvanudki päriselt suureks…

„MYMIATURES Songs That Never Grew Up” on kogumik muusikalisi lühipalasid või visandeid, mis viivad kuulaja eri paikadesse ja momentidesse, millest kujunes album „Make Your Move”. Need olid „MYM’i” esimesed sammud...

0